uzun abiye elbiseler

Uzun abiye elbiseler eski çağlardan günümüze kadar süregelen ve değişmeyen hatta değişmesi mümkün dahi görülemeyen şeylerden bir tanesi de kadınlar ve genç kızların giyim kuşamına verdikleri önemdir. Günlük kıyafetlerine bile bu kadar özen gösteren kadınlar özel günlerde adeta şıklık yarışına girerler.

Birbirinden güzel ve özenle hazırlanmış elbiselerden kendilerine en uygun olanı seçip belki de gecenin ya da günün en güzel kadını olmak isterler. Eğer çok özel bir eğlence veya yakınımızın özel günlerinden biri ise mutlaka abiye tercih edilir. Fizik ölçülerimiz göz önünde bulundurularak özenle elbisemizi seçer ve hazırlanırız.

Abiye Seçimi:

Daha önce belirtildiği gibi seçimlerimizi dikkatli yapmakta yarar var. Bizim için özel olan o günü seçimlerimizle berbat etmemeliyiz. Öncelikle bacak boyu, bel boyu ve göğüs ölçüsü dikkat edilecek önemli noktalardan biridir. Bacak boyumuz uzun ise uzun abiye elbiseler veya kısa mini elbiseler tercihlerimiz arasında doğru bir seçim olur.

Bel ölçümüz normalin üstünde ise daha çok kalın değil göğüs altından salaş gelebilecek modelleri tercih etmeliyiz. Modeller kadar tabi ki abiye elbiselerimizde ki renk seçimlerimiz de önemlidir. Yılın modası olan renkler göz önüne alınarak lakin bunun yanında yaşımıza da uygun olan renkleri seçmemiz daha doğru olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir