kolay bere modelleri

Kolay bere modelleri soğuk kış aylarında bereler her insanın temel olan bir ihtiyacı haline geliyor bunun içinde akla ilk olarak en doğru ve kolay bere modelleri geliyor. Ancak öncelikle bereyi kimin için yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor çünkü bereyi kime yapacağınıza dair ilmek sayıları değişiyor onun dışındaki her şey ise aynı kalıyor. Yani sizler bereyi bir bebek için örüyorsanız kırk ilmekle, çocuk için örüyorsanız elli ilmekle ve yetişkin bir kişi için örüyorsanız ise seksen beş ilmekle işe başlayacağınızı bilmelisiniz.

Kolay Bere Hazırlanışı:

Berenizi çok kolay ve pratik bir şekilde yapmak için öncelikle berenizin ilk beş sırasını 2 düz ve 2 ters olarak örüyor ve lastik yapıyorsunuz, lastik bitiminin ardından ise düz örgü örmeye başlıyorsunuz. İlk 5 sırasını düz yapmış olduğunuz örgünün ardından diğer beş sırayı da ters örüyorsunuz ve 35 sıra bitimine kadar örgüyü bu şekilde örmeye devam ediyorsunuz.

35. sıraya geldiğiniz zaman ise artık kesme işlemini yapmaya başlıyorsunuz ve başta iki sırada bir olarak keserek örmeye devam ediyorsunuz. Sonrasında her sırada kesintileri yaparak bere örme işlemini bitirmiş oluyorsunuz. En son adım olarak ise bereyi kenarlarından dikip birleştiriyorsunuz tepe kısmını da diktikten sonra bereniz kullanıma hazır bir hale geliyor. Ardından isteğinize göre berenizin tepede kalan her iki uç kısmına istediğiniz renk ve ipte ponpon ya da ponponlar takabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir