örgü bayan hırka modelleri

Örgü bayan hırka modelleri, örgü tekniği el sanatı olduğundan özellikle bayanlar tarafından büyük ilgi görmektedir. Bu nedenle örgü malzemeden el sanatıyla yapılmış ürünler piyasada sıklıkla rağbet görmektedir. Bu açıdan sizin de ilginizi dikkate alarak bu makaleyi hazırlamanın uygun olduğuna karar vererek sizlere örgü tekniğiyle hırka modelleri hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Bu modelleri başlıklar altında toplamadan önce öne çıkan modeller hakkında genel bilgiler verilecektir.

Düz örgü modeliyle yakalı ve yeşil renkli hırkalar, her sezon örgü modasının baş tacı olarak bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu modelde, asker yeşili de bir alt model olarak tercih edilerek karşımıza çıkmaktadır. Bu alt modelde aşağıya kadar volan kullanılarak şık bir hırka modeli tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra bebek yakalı düz örgü tekniğinin kullanılarak yapıldığı bir başka model de sıkça kullanılmaktadır. Şimdi de örgü bayan hırka modelleri olarak başlıkları vererek size daha detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Krem renk hırka modeli: Uzun örülmüş bu hırka modeli oldukça basit yapımı ve bunun aksine oldukça şık olan görseliyle bayanlarca sıkça kullanılan modeldir. Bu modeldeki hırkaya çiçek motifinin her türlüsü işlenerek ortaya zarif bir elbise konabilir.

Yuvarlak yakalı düğmeli hırka modeli: Bu hırka modelinde gül motifi kullanılarak zarif bir dekor ortaya koyulmaktadır. Ayrıca yanlara da üçer gül motifi eklenerek ideal bir hırka elde edilebilir. Buna ek olarak fermuar da eklenerek modernlikle bütünleştirilebilir.

Narçiçekli hırka modeli: Narçiçeğinin hırkanızda öne çıktığı bu modelde sonbahar sezonuna hazır olduğunuzu göstermenizin tam vaktidir denilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir