En güzel retro saç modelleri

En güzel retro saç modelleri son dönemin yeni trendi retro saç modelleri, hem erkekler hem de kadınlar için modern dokunuşlarla geceleri, partileri yakıp kavurmaya devam ediyor! 30-40 sene öncesinin saç şekillerinin günümüze uyarlanarak canlanması bu modeli uygulayanları da, seyredenleri de memnun ediyor. Küçük çocuklarda bile uygulanan ve şirin sonuçlar yaratan bu akım, uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Gelin erkek ve kadın için en güzel retro saç modelleri nasıl şekilleniyor inceleyelim;

Erkekler İçin Retro Saç Modelleri:

Kadınlardan farklı olarak erkeklerin işi bu modeller için daha kolay gözüküyor. Başın arka kısımlarını oldukça kısa keserek ön kısımların havalı biçimde uzun ve hafif dalgalı olarak sağ ya da sola ayrılması ile retro bir hava yakalayabilirsiniz. Saçın kalın telli olması bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Tabii bir de gür olması. Yani seyrek saçlı erkeklerin retro bir saç modeline sahip olması zor gözüküyor.

Kadınlar İçin Retro Saç Modelleri:

Kadınlar retro saç modeline sahip olmak için orta veya uzun saç tiplerine sahip olmalıdırlar. İki tipte de maşa ile dalgalandırdığınız saçlarınızın fırça yardımı ile taranarak iri buklelere dönüşmesi ve düzgün biçimde kalın kumaş bir taç kullanılarak başın arkadan bağlanması sağlanabilir. Orta boy saçlar için yine orta halli dalgaların briyantin ile sabitlenip parlatılarak kulağa yakın saç çizgisi ile ayrılarak hoş retro bir görünüm elde edilebilir. Özellikle anneannelerin eski fotoğraflarının, ilham veren ayrıntılarla dolu olduğunu unutmayalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir