bebek yelek modelleri

Bebek yelek modelleri evde boş zamanlarında örgü örmeyi seven, çocukları ile ilgilenen  bayanlar için bebeklerine yünden güzel bir yelek yapabilirler. Her renkte ve her çeşitte bulunan yün ipleri sizinde sihirli dokunuşlarınız sayesinde harika işler çıkacaktır.

Özellikle kış aylarında bebeğinize el emeği yün yeleklerin sıcak tutması bakımından çok faydası olacaktır. Yün örgünün maliyetinin az olması, pratik bir şekilde yapılarak çabuk bitmesi ve birbirinden güzel bebek yelek modelleri  çıkarılması yönünden oldukça keyifli bir iştir.

Bebeklerinizi kış aylarında çok iyi korumalısınız. Üzerine giydirdiğiniz giysilerin ince olması nedeni ile bebeğinizi de kat kat giydirerek sıkmak istemezsiniz. Bu nedenle en iyi yöntem giydirdiğiniz giysisinin üzerine yelek giydirmektir. Hem sıcak tutacak hem de bebeğinizin üst bölgesini saracaktır. Böylelikle sağ solu açılmadan rahatlıkla bebeğiniz emekleyebilecektir. Size en iyi bebek yelek örgü modelinin yapılışını burada öğreteceğim. Öncelikle seksen dört ilmek ile yeleğe başlıyorsunuz.

Yelek modelimiz üç kısımlarının birleşmesi ile oluşuyor. Yaka kısmına altı ilmek, Roba kısmı için otuz ilmek, Seksen dört ilmekten diğer kalan ilmekleri ise etek kısmı için kullanıyoruz. Etek kısmının örülüşü ise sona kalan her altı ilmeğe geldiğinizde bir ip artırarak örmeye devam ediyorsunuz. İki diş haroşa motifini örme aşamasında ilk baştaki otuz adet ilmeyi örmeden geri dönüyorsunuz. Bu sıra ise iki düz ve üç haroşa motifini uygulayarak oluşuyor.

Etek bölümünde de aynı şekilde iki düzden oluşmaktadır. Fakat tek fark beş haroşa örgü motifini uygulamanızdır. Kolları yedi kısımdan ve ön kısmını altı kısımdan oluşturuyorsunuz. Son olarak yaka bölümünde İki sırada bir altı ilmek haroşa örüyoruz ve böylelikle bebeğinizi sıcacık tutacak olan yeleği tamamlamış oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir