Göz kalemi sürme teknikleri

Göz kalemi sürme teknikleri gündelik yaşantımızın bir parçası haline gelmiş olan göz kalemi sürme teknikler olarak doğru teknikler eşliğinde sürmeniz halinde gözünüzü daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Gözleri büyük ya da küçük göstermek isteyen kişiler anlatacağımız adımlar üzerinden gitmesi halinde hem kusursuz bir göz makyajına sahip olurken hem de gözlerde ki büyüklük ve küçüklüğü rahatlıkla ayarlayabilir.

göz kalemi sürme teknikleri 2015

Göz Kalemi Sürme Teknikleri:

Öncellikle göz kalemi kullanırken tem renginizi de hesaba katmanız gerekmektedir. Beyaz tenli olan kişiler göz kalemlerinin kahverengi tonlarında seçilmesi gözün daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca renkli gözlü olan kişiler için yeşil, mavi tonlarında ki renkler göze ayrı bir dikkat çekicilik katacağı için bu tonları tercih etmeleri gerekir.

Gözleri birbirinden uzak olan kişiler göz kalemini gözün ortasından başlatarak göz pınarına kadar uzatabilir. Gözlerinizin hem altına hem de üstünüze göz kalemini çekmeniz dâhilinde gözünüz olduğundan daha büyük görünecektir. Ayrıca daha çekik bir göze sahip olmak isteyen kişiler gözün bitiş çizgisine nokta bırakıp, noktayı şakaklara kadar uzatması ile ortaya anlamlı ve bir o kadar da çekik göz ortaya çıkacaktır.

Fakat gözü daha küçük göstermek isteyen kişiler ise göz kalemini gözün iç kısmına sürerek büyük gözlerinin daha ufak görülmesine neden olabilirler. Buğulu göz makyajı isteyen kişiler içinde söyleyeceğimiz tekniklerden birisi de bir fırça yardımı ile göz üzerine ve alt kısmına sürmüş olduğunuz kalemi yaymanızdır.

Comments

  1. By Aysel

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir