Tesettür abiye kıyafetler

Tesettür abiye kıyafetler muhafazakâr giyinmeyi tercih eden kadınlar için abiye kıyafetler, modaya uygun olan birçok model seçeneği ile göz dolduruyor. Özel davetlerde giyilen bu tarz abiyeler, kadınlara zarafet ve şıklık katıyor.

Tesettür abiye moda elbiseleri arasında, iki parçadan oluşan elbiselerin yanı sıra tek parça elbiseler de tercih edilebiliyor. Bele tam olarak oturan uzun kollu büstiyer, taşlarla veya payetlerle süslü olabilir. Etek kısmı dar ve bileklere kadar uzun bir model oldukça zarif bir görüntü sağlıyor.

Tesettür abiyelerde en çok tercih edilen kumaşlar ise; tafta, saten, krep, kadife ve danteldir. Bu kumaşlar, birbirleri ile de kombinlenebiliyor. Elbiseyi tamamlayan ise, kombine uygun olan eşarptır. Eşarp mutlaka kıyafete uygun renkte ve kumaşta olmalıdır. Eşarbın üstüne işlenen ufak taşlar ise, kıyafete hareket katacaktır.

Tesettür Abiye Modellerinde Ne Tarz Materyaller Kullanılır?

Elbisenin üstüne yerleştirilen dantel detaylar, taşlarla veya inciler ile süslenebilir. Bunun yanı sıra üst bedende payetler kullanılabilir. Kumaşa uygun zımba detaylar da hoş duracaktır. Aynı zamanda, elbise de kullanılan sim veya işlemeler ile de, modaya uygun bir tarz yaratılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir