güpürlü gelinlik modelleri

Gipürlü gelinlik modelleri, gelin adayları gelinlik seçimine çok özen göstermektedirler. Bunun için aylar öncesinden modellere bakarlar ve modaevlerine dikim için sipariş verirler. Vücut yapısına ve zevkine göre gelinlik seçmekte hep kararsız kalırlar.

Gipürlü Gelinliklerde Dekolte Olur mu?

Gipürlü gelinliklerde dekolte çok şık durmaktadır. Gipürlü gelinlik modelleri içinde göğüs dekolteli olanlar vardır. V şeklinde dekolte olabilir veya açık bir straplez yaka olabilir. Baştan aşağı gipür dantelden oluşan kumaşla yapılmış kabarık gelinlikler göz alıcıdır. Bu gelinliklerin duvakları da gipürden yapılmaktadır. Uzun duvak ve tacıyla gelin tıpkı bir prenses havasına bürünür. Kuyruklu gelinliklerinde gipürden modelleri vardır.

Dar uzun bir gelinlik kolları uzun ve gipür dantelden yapılmış ayrıca kuyruğu da olmaktadır. Eldivenleri de dantel seçilebilir. Önü kısa arkası uzun olan gelinliklerde arkadan gelen uzun bölüm gipürden oluşmaktadır. Beyaz gipür gelinlik olduğu gibi krem rengi olarak da çok asil durmaktadır. Uzun kollu gelinlikler içinde etek kısmı parçalı tül olup kol ve üst göğüs kısmı gipür olan modellerde vardır. Bunların yakası v şeklindedir.

Tesettürlü gelinlik modelleri dede gipür dantel kullanılmaktadır. Sırt bölgesinde de gipür çok şık olmaktadır. Balık model gelinliklerde gipür baştan aşağı olabilir ya da etek kısmı gipür seçilebilir. Etek kısmı katlı olan modelleri de bir kat saten bir kat gipür olarak tasarlanan modellerde vardır. Üst kısmı taşlarla bezenmiş alt kısmı ise gipür kabarık modeller vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir